Co to jsou SARMS? Jejich účinky a doporučení.

SARMS: Kompletní průvodce

 

SARMS se staly v posledních několika letech velice populárním doplňkem. Zdá se ale, že většina lidí neví, co přesně jsou a jaké mají účinky

  

Pokud jde o SARMY, existuje tolik mylných představ. Často se jedná o téma diskuse, zda SARM funguje nebo ne a zda s nimi přichází nějaké vedlejší účinky.

Nejprve se podívejme, co ve skutečnosti je SARM.

Slovo SARM je zkratkou pro selektivní modulátor androgenového receptoru. Hlavně všechny z nich byly navrženy jako alternativní léčba stavů, jako jsou nemoci ochabující svaly nebo obezita. Téměř všechny SARM jsou stále zkoumané dodnes, protože všechny předchozí studie ukázaly velmi slibné výsledky.

        V podstatě to, co tyto sloučeniny dělají, je to, že se selektivně vážou na androgenní receptory ve svalové a kostní tkáni. Pokud jste to nevěděli, androgeny hrají klíčovou roli při budování svalů.

 

Protože tak dělají selektivně, existuje mnohem menší šance na vedlejší účinky, proto jsou SARM často považovány za bezpečnější alternativu ke steroidům a prohormonům.

 

Jak možná víte, je známo, že prohormony a steroidy způsobují vedlejší účinky, jako je gynekomastie (gyno) a akné. Se selektivním modulátorem androgenního receptoru (SARM) se nemusíte bát žádného z těchto problémů.

 

Podle mého názoru jsou selektivní modulátory androgenního receptoru další velká věc. Umožňují vám zvýšit výkon bez jakýchkoli omezení. Existuje mnoho různých sloučenin, každá z nich má svůj vlastní jedinečný soubor výhod.

 

RŮZNÉ TYPY SARM

 

Než se pustíme do typů dostupných SARMŮ, dovolte mi začít tím, že řeknu, že MK-677, GW-501516 a SR-9009 NEJSOU SARMY. MK-677, známý také jako Ibutamoren nebo Nutrabol, je sekretagogem růstového hormonu.

 

To znamená, že má schopnost zvyšovat hladinu růstového hormonu, což je úžasné!

Ibutamoren (MK-677) je skvělý pro zlepšení: pokožky, vlasů a kloubů. Uvidíte většinu lidí, kteří kombinují složky jako jsou LGD-4033 nebo RAD-140, aby dosáhli synergického efektu.

 

SR-9009 (Stenabolic) a GW-501516 (Cardarine) také nejsou SARM. Hlavním důvodem, proč si lidé myslí, že jsou, je to, jak je prodávají na trhu. Obvykle uvidíte, že dodavatelé je prostě prodávají jako SARM, protože je to jednodušší.

 

CO VE SKUTEČNOSTI JSOU?  

 

Cardarine je agonista PPAR, což znamená, že je schopen posílit metabolismus a vytrvalost. GW-501516 je často používán sportovci pro zvýšení fyzické výkonnosti a pro spalování tuků. Je to vlastně jeden z nejsilnějších posilovačů vytrvalosti, který je v současnosti k dispozici.

 

Stenabolic je agonista Rev-Erba, o kterém je také známo, že má obrovský dopad na kardiovaskulární výkon a metabolismus. Často se setkáte s lidmi, kteří posilují účinky Cardarine pomocí Stenabolic, aby zvýšili vytrvalost a spálili doslova šílené množství tuku.

 

 

Vše jsme vám ujasnili, pojďme se přesunout ke sloučeninám, které jsou ve skutečnosti považovány za SARM.

 

Začněme s:

Ostarine (MK-2866), což je podle mého názoru jeden z nejúčinnějších dostupných SARM. Je to velmi mírná směs, ale má schopnost změnit vaši postavu.

Při nízké dávce 20 až 30 mg denně nezažijete žádný negativní dopad přípravkem Ostarine. Používá se pro rýsování i nabírání, to už je otázka počtu přijatých kalorií a stravy. Při kalorickém deficitu budete opravdu zářit, protože vám udrží vaší čistou svalovou hmotu a sílu.

 

- RAD-140 (Testolone) je jedním z nejsilnějších dostupných SARMŮ. Nazývá se Testolone, protože síla této sloučeniny je srovnatelná s testosteronem. Je známo, že i dávka tak nízká, jako je 10 mg, posune postavu na další úroveň.

- S RAD140 můžete očekávat vážné zvýšení svalové hmoty a síly.

 

Dalším skvělým SARM pro získání svalové hmoty je:

 

- LGD-4033 (Ligandrol). Je to také jeden z nejpopulárnějších SARMŮ. LGD-4033 je skvělý nabírání hmoty a zvětšování svalového objemu. Většina uživatelů nezaznamená u této konkrétní sloučeniny žádné potlačení nebo vedlejší účinky. Pomůže vám během krátké doby získat velikost a sílu.

 

- YK-11 je poměrně nový SARM, který se ukázal být extrémně silný. Několik studií ukázalo, že YK11 je stejně silný jako dihydrotestosteron (DHT). Používá se také hlavně pro zisk svalové hmoty. Jeho nepřekonatelnou schopností je, že působí jako inhibitor myostatinu.

 

- Andarine (S4) lze efektivně využít jak pro rýsování tak pro objem. Je to také velmi silná a účinná směs a dokonce i v kalorickém deficitu můžete očekávat, že získáte svalovou hmotu a sílu. Uživatelé často užívají SARM, jako je Andarine společně s MK-2866 (Ostarine), aby dosáhli nejlepších výsledků.

 

 

Ještě jsme neskončili. Je zde ještě jeden SARM, o kterém jsme nemluvili. Říká se  mu S23 (více informací) a dovolte mi říci, že tato věc je prostě STRONG!

Většina lidí se od něj vzdálí hlavně proto, že má obvyklé vedlejší účinky, jako je agrese. Ale tento SARM je dokonce pravděpodobně silnější než RAD-140 a YK11.

 

 

Mnoho lidí se mě ptá, co si myslím o "SARMS vs. Steroidy".

 

Skutečné steroidy jsou samozřejmě silnější, ale mají také více vedlejších účinků. Při experimentování pomocí SARM můžete očekávat dobré výsledky bez mnoha vedlejších účinků. Se steroidy rychle narazíte na akné, vypadávání vlasů a silné potlačení testosteronu. To je mnohem méně pravděpodobné u těchto sloučenin. Zjistil jsem, že orální steroidy, jako jsou Dianabol a Winstrol, mají mnohem více negativ, než například  Ostarine a Ligandrol.

 

Samozřejmě, obě sady sloučenin mají své klady a zápory.

 

SARMS A VEDLEJŠÍ ÚČINKY

 

Existuje mnoho diskusí o tom, zda SARMS má vedlejší účinky nebo ne. Pokud se budete držet pokynů pro dávkování, neměli byste mít žádné závažné vedlejší účinky při používání SARM. To znamená, že byste neměli dělat nic hloupého a dávkovat víc, než byste měli.

 

Hlavním hlášeným vedlejším účinkem je „potlačení“. To znamená, že vaše produkce přirozených hormonů bude potlačena.

 

Jak poznáte, že je to váš případ?

 

Začnete mít vedlejší účinky nízkého testosteronu. To znamená, že budete letargičtí a v podstatě nebudete chtít nic dělat. Někteří lidé budou potřebovat správné PCT, aby obnovili přirozenou produkci hormonů.

 

Potlačující mohou být následující sloučeniny:

  •  YK11
  • RAD-140 (Testolone)
  • LGD-4033 (Ligandrol)
  • Ostarine (MK-2866)
  • S-23

 

S GW-501516, SR-9009 a MK-677 zažijete „NEPOTLAČENÍ“. Neovlivňují produkci testosteronu v těle. To znamená, že také nevyžadují žádnou terapii po ukončení cyklu (PCT).

 Samozřejmě nebudou potlačující tak jako prohormony nebo anabolické androgenní steroidy. Při zahájení cyklu doporučujeme mít PCT po ruce, i když to nakonec nepotřebujete.

Dalšími hlášenými vedlejšími účinky SARM jsou nauzea (nevolnost, pocit na zvracení) a bolesti hlavy. Neexistuje však žádný důkaz, že tyto vedlejší účinky jsou přímou příčinou použití sloučenin.

 

JSOU BEZPEČNÉ?

Otázka, na kterou se mě hodně lidí ptá, je…

 

Jsou selektivní modulátory androgenového receptoru (SARM) bezpečné?

Pravda je, že nikdo neví, zda jsou bezpečné nebo ne. Výzkum na většině z nich je omezený. Prostě nemáme dostatek informací, abychom mohli zjistit, zda jsou bezpečné. Mnoho těchto výzkumných chemikálií se stále studuje dodnes. Některé klinické studie prokázaly slibné výsledky, ale dlouhodobé vedlejší účinky jsou stále neznámé.